Benefis Arkadiusza Głogowskiego

W piątek 3 lutego 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Józefowie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Swój benefis artystyczny z okazji jubileuszu 50. urodzin oraz 25-lecia pracy artystycznej świętował Arkadiusz Głogowski, śpiewający aktor i reżyser.

W pierwszej części jubilat zaprezentował premierowy koncert pod tytułem: ,,Mój blues”, śpiewając popisowo bluesowe utwory z zespołem muzycznym SM 20. Podczas koncertu artysta oddał hołd swojemu nieżyjącemu przyjacielowi Markowi Perepeczce, występując w jego scenicznym stroju.

Druga część koncertu obfitowała w wiele miłych niespodzianek dla jubilata oraz zaproszonych gości i widzów. Były wspomnienia z czasów studiów, fragmenty spektakli i filmów z udziałem jubilata. Rodzina i przyjaciele przygotowali szereg miłych niespodzianek, były występy solo i w duecie z jubilatem. Na wyróżnienie zasługuje śpiewanie pieśni lwowskich przez jubilata z profesorem Stanisławem Górką z teatru „Pod Górkę”. Śpiewająco życzenia składały koleżanki i koledzy – aktorzy oraz profesorowie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Wszystko to działo się w atmosferze pięknych józefowskich klimatów, w tle sceny nadświdrzańskie krajobrazy i wille w stylu świdermajer.

Artysta przedstawił również w sztuce „Boski Elwiro” postać niezwykłego człowieka, powstańca styczniowego, malarza i ilustratora – Michała Elwiro Andriollego, twórcę tej niezwykłej architektury koronkowych willi Józefowa i Otwocka.

Śpiewającą różą uroczystości była mezzosopran Kinga Terasa Głogowska, żona aktora, która między innymi wykonała utwór „La vien en rose”, dopełniając różowy świat państwa Głogowskich.

Swoimi wspaniałymi występami zachwycili publiczność: biskup Antoni Długosz, światowej klasy waltornista Edward Deskur oraz 16-letnia śpiewaczka operowa Ewa Rapuszewicz, która specjalnie z rodzicami przyjechała z Wilna, oraz zespoły artystyczne polskie i ukraińskie, a wśród nich 4-letni ukraiński chłopiec – synek pieśniarki z ukraińskiego chóru, który specjalnie dla jubilata śpiewał po polsku.

Piękną laudację na cześć jubilata wygłosił przyjaciel artysty: inżynier, poeta Wojciech Przybyłowicz.

Śpiewający aktor, reżyser Arkadiusz Głogowski, założyciel Teatru Grot w Józefowie i organizator wieczornic poświęconych Stefanowi Roweckiemu GROTOWI w Willi Jeżewo, także w Józefowie, po mistrzowsku, na najwyższym poziomie artystycznym zakończył uroczystość piosenką „Szczęście jest we mnie”, szczęście jest w nas.

Wszyscy uczestnicy tej niezwykłej imprezy na zawsze będą nosić w sercu szczęście obcowania z artystą najwyższych lotów, życząc jemu i sobie wspólnego przebywania w najbliższych stu latach.

PS Po części artystycznej odbył się bankiet, gdzie widzowie mogli osobiście porozmawiać z artystą i jego gośćmi.